chopin-perfumes-kolekcja.jpg

Feel the CHOPIN music

Przedstawiamy wyjątkową linię trzech wód perfumowanych, inspirowanych magią muzyki Fryderyka Chopina, sygnowanych jego nazwiskiem.


Stworzone z najszlachetniejszych akordów odzwierciedlają perfekcję, mistrzostwo i unikatowy charakter arcydzieł wybitnego wirtuoza fortepianu. Zapraszają do wejścia w efemeryczny świat ponadczasowej męskości. Luksusowe opakowania zaprojektowano łącząc rzemieślniczą finezję z kultową elegancją. Wykonany z precyzją i kunsztem flakon formą nawiązuje do architektury brutalizmu Le Corbusiera. Subtelna gra światła i cienia odzwierciedla różnorodne emocje, które towarzyszą słuchaniu muzyki polskiego kompozytora. Do stworzenia zapachów zaprosiliśmy najlepszych: laboratorium perfumeryjne Mo61 oraz najstarszą wytwórnię perfum w Grasse.  Miraculum jest jedyną firmą na świecie,
która w oparciu o umowę z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina,
uzyskała wyłączną licencję użycia nazwiska Fryderyka Chopina w kosmetykach.
Spółka wspiera polską kulturę, część dochodu ze sprzedaży wód perfumowanych Chopin
jest przekazywana na rzecz NIFC.CHOPIN
Woda perfumowana OP. 9 

Zapach nietuzinkowy, odzwierciedlający zmysłową i magnetyczną wizję nocy. Głębokie żywiczne nuty tworzą atmosferę tajemnicy i namiętności. Wielowymiarowa mieszanka dojrzałej śliwki, świeżej bergamotki oraz cierpkiego rabarbaru wzbogacona aromatycznymi goździkami leniwie rozwija się na skórze i trwa niemal bez końca. Co intryguje w niej najbardziej? Bogate esencje liści tytoniu w połączeniu z akcentami balsamicznego, lekko dymnego drzewa gwajakowego, które w miarę upływu czasu stają się coraz gęstsze, zmysłowe, pełne niedopowiedzeń. Zapach pobudza, prowokuje, zniewala.


Najwyższej jakości, skoncentrowane składniki tworzą perfumy pełne niuansów. Świeżość owoców na wytrawnym, cedrowym tle z drapieżnymi nutami przypraw i oud w otoczeniu aromatu tytoniu. Początkowo nieco bardziej rześki z czasem nabierając korzennego charakteru. OP.9 tworzy mieszankę tajemnicy i autentyczności, dla mężczyzn lubiących kompozycje silne i zdecydowane.


Nuta głowy: bergamotka, śliwka, rabarbar

Nuta serca: goździk, czystek, oud, drewno cedrowe

Nuta bazy: tytoń, wetiwer, labdanum, drewno gwajakowe


Inspiracja: Nokturny op. 9 (I – b-moll, II – Es-dur, III – H-dur) – zbiór trzech melodyjnych miniatur fortepianowych, skomponowanych przez Fryderyka Chopina w latach 1830-1831. Utwory dedykowane francuskiej pianistce, kompozytorce i nauczycielce Marie Pleyel. Noktrun, jako gatunek muzyczny wpisuje się doskonale w klimat epoki, przedstawiając wszelkie odcienie ekspresyjne: od lirycznych po dramatyczne. Nastrojowość oraz intymny ton charakteryzują poetykę nokturnów, których Chopin był najsławniejszym mistrzem.

Pojemność: 50 ml/cena: 328 zł.

Pojemność: 100 ml/cena: 398 zł.CHOPIN
Woda perfumowana OP. 25         
                                                                                               


Jaki on jest? Dynamiczny i nieuchwytny, niezmiernie złożony jak najwybitniejszy cykl etiud: świeży jak cytrusy, ostry jak pieprz, aromatyczny jak las. Jest niejednoznaczny i intrygujący, ucieka od codzienności, w pogoni za przygodą. Ucieleśnia męskość oraz odwagę. Kryje w sobie tajemniczość piżma i nieprzemijającą aurę aromatów drzewnych, które rozwijają się na skórze zaskakująco szybko.


Jego niebanalny urok definiują musujące nuty mchu, słodycz jaśminu oaz ciepła woń cypriolu. Głębi dodają szlachetne drzewo cedrowe i charyzmatyczne akordy żywicy elemi. Luksusowy zapach pełen niuansów skomponowany z najwyższej jakości składników, w którym na początku pierwszoplanową rolę odgrywa zmysłowy czarny pieprz. Dość szybko jednak OP.25 ujawnia swą drzewną istotę, która – w miarę upływu czasu – zaczyna dominować. Idealny dla panów lubiących zapachy nieoczywiste, przyciągające swą surowością.


Nuta głowy: cytryna, czarny pieprz, żywica elemi

Nuta serca: drewno cedrowe, cypriol, jaśmin

Nuta bazy: mech, drewno, piżmo


Inspiracja: Etiudy op. 25 – drugi cykl 12 Etiud Fryderyka Chopina poświęcone hrabinie d’Agoult. Skomponowany na fortepian w latach 1835-1837. Zgodnie z nazwą (fr. étude = studium, ćwiczenie) są to utwory służące doskonaleniu techniki pianistycznej. Po raz pierwszy w historii tego gatunku nie są to „proste i nudne” ćwiczenia, a małe arcydzieła, różnorodne w swojej ekspresji.


Pojemność: 50 ml/cena: 328 zł.

Pojemność: 100 ml/cena: 398 zł.

CHOPIN
Woda perfumowana OP. 28

OP. 28 to preludium, delikatny początek nowego, cudownego i przepełnionego emocjami dnia. Jego siła to świeżość w akompaniamencie nut drzewnych. Mężczyzna odnajdzie w nim czar swobodnej, naturalnej elegancji, nonszalancki urok i pociągająco kapryśną osobowość. Szlachetna jakość jego składników nabiera indywidualnego wyrazu na każdej skórze, dodając niezobowiązującego stylu mężczyźnie który go nosi.


Zapach otwiera świeżość bergamotki oraz szlachetny akord estragonu i szyszki. Na straży jego niebanalności stoją miękkie aromaty morskiej bryzy i zielone akcenty rozmarynu oraz szałwii. Drzewne nuty podkreślone rześkimi tonacjami grejpfruta tworzą magnetyczną aurę odzwierciedlającą siłę a zarazem wrażliwość kompozycji. W głębi zapachu kryje się woń ciepłego drzewa cedrowego, mech i orzeźwiająca wetyweria.


Inspiracja: Preludia op. 28 – cykl 24 artystycznie niezależnych i samodzielnych mini utworów powstałych w latach 1931-39. Kwintesencja stylu Chopina, bazują na kontraście, niezwykle zróżnicowane w swojej ekspresji, melodii, dynamice, tempie, rytmie i barwie.


Nuta głowy: bergamotka, grejpfrut, estragon, szyszka

Nuta serca: nuty morskie, rozmaryn, szałwia muszkatołowa

Nuta bazy: drewno cedrowe, wetiwer, mech


Pojemność: 50 ml/cena: 328 zł.

Pojemność: 100 ml/cena: 398 zł.


Fryderyk Chopin (22.02.1810 - 17.10.1849) genialny polski kompozytor i pianista, przez wielu nazywany „poetą fortepianu”. Wniósł ogromny wkład w światową muzykę romantyzmu, jego dzieła niezmiennie są źródłem inspiracji dla nowych pokoleń artystów. Miraculum S.A. w oparciu o umowę z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie, ma prawo na zasadach wyłączności używania nazwy wybitnego kompozytora i pianisty. 


Fundusze Unijne