shutterstock-1057157906.jpg

Makijaż wieczorowy

Wieczorem można pozwolić sobie na więcej.
Wyrazisty i przykuwający spojrzenia.
Taki powinien być makijaż wieczorowy. Pamiętaj - sztuczne oświetlenie pochłania kolor, dlatego makijaż powinien opierać się na intensywnych barwach oraz wyostrzonych konturach. Nie obawiaj się koloru, pomożemy go oswoić. Kolor na oku potrafi wyróżnić z tłumu równie skutecznie co sukienka. Wieczór to czas w którym możesz błyszczeć, również w makijażu.


Najważniejsza zasada – zachowaj umiar

Przygotowując makijaż wieczorowy trzeba pamiętać o tym, by dostosować go do pory dnia, w jakiej mamy zamiar się w nim pokazać. Mocny i wyrazisty make-up wieczorowy znacznie różni się od subtelnego i naturalnego makijażu dziennego. 


1. Na powieki nałóż bazę pod cienie, kosmetyk utrwali makijaż. W okolicy wewnętrznych kącików oczu i pod oczy nanieś jasnobeżowy korektor. Matowym, jasnobeżowym cieniem pokryj ruchomą część powieki. Nieco ciemniejszy brąz zaaplikuj w zewnętrznym kąciku oka i od 2/3 długości dolnej powieki.

2. Aby dodać spojrzeniu zmysłowości, nanieś ciemno brązowy cień w zewnętrznym kąciku oka - przy górnej i dolnej linii powieki i delikatnie wyciągnij go na zewnątrz. W celu uzyskania mocniejszego efektu wybierz ciemniejszy odcień cieni.

3. Na całą powierzchnię ruchomej powieki nałóż błyszczący cień w odcieniu złota.

4. Cienie nakładaj osobno a potem wymieszaj je pędzelkiem, aby zatrzeć między nimi granice.Ciemne kolory powinny być nakładane w załamaniu powieki, wówczas dodadzą oku głębi5. W wewnętrznym kąciku oka nanieś rozświetlający cień. Dzięki temu złagodzisz nieco i rozświetlisz ciemny makijaż oczu. Dodatkowo rozjaśnisz spojrzenie i otworzysz oko.

6. Wzdłuż górnych rzęs narysuj kreskę. Do tego celu możesz użyć ciemnego cienia do powiek nakładanego pędzlem, kredkę lub Eyelinera. Czarną kredką wypełnij linię wodną. 

7.Podkreśl oczy, dodając rzęsom objętości. Z pomocą przyjdzie tusz i zalotka. Najbardziej spektakularny efekt osiągniesz używając głęboko czarnej mascary. Nakładając tusz przesuwaj szczoteczkę od samej nasady rzęs do ich końca obracając aplikator aby rozdzielić rzęsy i uniknąć powstawania grudek. Mocno i wyraziście podkreślone rzęsy – oto kwintesencja makijażu wieczorowego.

Fundusze Unijne