2000x1200-slider-porady-stres.jpg

Stres oksydacyjny – jak sobie z nim radzić?

Stres oksydacyjny powstaje w wyniku zburzenia równowagi

pomiędzy szkodliwymi wolnymi rodnikami, a zwalczającymi je antyoksydantami.


Stres oksydacyjny powstaje w wyniku zburzenia równowagi pomiędzy szkodliwymi wolnymi rodnikami, a zwalczającymi je antyoksydantami. Wolne rodniki powodują uszkodzenia oksydacyjne, które prowadzą do zmian DNA, osłabiają strukturę i gęstość skóry oraz niszczą barierę ochronną skóry. A co za tym idzie degradacji ulegają składniki cementu międzykomórkowego warstwy rogowej oraz zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych.


Zmarszczki, trądzik, łuszczyca, a także bielactwo to tylko niektóre widoczne zmiany wywołane oksydantami. Naukowcy sądzą, że stres oksydacyjny może prowadzić do powstania wielu ciężkich chorób. U człowieka młodego i zdrowego organizm sam zwalcza wolne rodniki, jednak z upływem czasu mechanizmy obronne stają się mniej skuteczne.


„Skąd się biorą? Jakie czynniki sprzyjają stresowi oksydacyjnemu?”

Stres i nieregularny tryb życia, nadmierny wysiłek fizyczny, niezdrowa dieta, nikotyna, alkohol, zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie UV, a także przebyte choroby 

i stany zapalne. Oto główne czynniki, które powodują stres oksydacyjny. W efekcie następuje znaczne pogorszenie kondycji organizmu: zmniejsza się jego odporność, zanikają siły witalne, pełną parą ruszają procesy starzenia, co odbija się między innymi na kondycji skóry. Podsumowując - stres oksydacyjny negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.


2000x1200-slider-porady-stres-02.jpg

Jakie składniki dodawane do kremów odpowiedzialne są za neutralizowanie wolnych rodników w skórze?

To głównie antyoksydanty są największymi wrogami wolnych rodników, neutralizując ich niepożądane działanie. Najpopularniejszymi antyoksydantami są witaminy A, C i E, koenzym Q10, kwas ferulowy, kwas liponowy, polifenole i flawonoidy pochodzące z miłorzębu japońskiego (Ginko biloba), zielonej herbaty, pestek winogron, soi.

Używając systematycznie kremów z przeciwutleniaczami, działamy prewencyjnie – poprawiamy kondycję skóry, wzmacniamy barierę ochronną i tym samym nie dopuszczamy do utrwalania się zmian, odsuwając w czasie nagromadzenie się uszkodzeń.


„GOLD COLLECTIONS marki Pani Walewska to linia luksusowych kosmetyków dedykowanych kobietom po 60 roku życia. Receptury preparatów bogate w antyoksydanty, szybko i skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, poprawiając wygląd cery dojrzałej. „