Depilacja kremem - szybki sposób na pozbycie się niechcianych włosków! 0

Preparaty depilacyjne w postaci kremu, żelu czy pianki zawierają delikatne substancje kwasowe, (o niskim pH) o zdolnościach rozpuszczania białek. Niszczą białkową strukturę włosa, tzw. wiązania dwusiarczkowe. Ponieważ w skórze jest stosunkowo mało aminokwasów zawierających siarkę, preparaty działają w gruncie rzeczy jedynie na łodygę włosa. Chemicznie aktywne substancje wchodzą w reakcję z włosem i powodują jego dezintegrację – włos odrywa się od cebulki.

 

Jakie są zalety depilacji preparatami chemicznymi? 

Wielką zaletą jest łatwość wykonania zabiegu. Wszelkie kremy czy pianki komfortowo rozprowadzają się na skórze. Pojemniki wyposażone są w atomizery, wygodne dozowniki lub szpatułki. Nie zasychają i nie twardnieją w czasie oczekiwania na reakcję. Można je stosować w warunkach domowych, są bezpieczne i zmywalne wodą. Nie wymagają nakładu czasu, bowiem działają szybko. Na wydepilowanie poświęcimy nie więcej, niż 3 do 14 minut. Wielką ich zaletą jest to, że można depilować włos o każdej długości, czego nie można zrobić stosując inne metody. Umożliwiają przeprowadzenie zabiegu na skórze ze słabymi naczyniami krwionośnymi, dla której większość metod nie jest wskazana.


 

Czy prawdą jest, że preparaty depilacyjne wygładzają skórę?

Tak, ponieważ dodatkowo działają złuszczająco na skórę. Rozmiękczają warstwę rogową naskórka (martwe komórki skóry) i dosyć łatwo można je usunąć z powierzchni skóry wraz z preparatem. Przyrost warstwy rogowej naskórka jest procesem ciągłym. Nie złuszczany nawarstwia się, staje się szczelną powłoką, utrudniającą prawidłowy obieg wody w skórze.Jak długo utrzymuje się efekt gładkości skóry uzyskany depilacją chemiczną?

Odrost uwidacznia się po upływie około tygodnia. Czas ten może wydłużyć się nawet do 14 dni, w zależności od cech indywidualnych. Jednak efekt gładkości skóry utrzymuje się zdecydowanie dłużej, niż po użyciu maszynki do golenia, kiedy to włoski uwidaczniają się już na dzień następny. Włoski po depilacji preparatami chemicznymi stają się słabsze, dlatego odrastające są bardziej miękkie i przez dłuższy czas słabo wyczuwalne.

 

Czy jednym i tym samym preparatem depilacyjnym mogę usuwać włoski z całego ciała?

Tak, o ile takie przeznaczenie podaje instrukcja. Jednak do twarzy, sfery bikini i pach stosujemy kremy o delikatniejszej formule. Preparaty tego typu wyposażone są w kompleksy pielęgnacyjne osłaniające i kondycjonujące delikatny naskórek.

Chcesz pozbyć się zbędnych włosków z miejsc wrażliwych? Sięgnij po preparat ze specjalnie opracowaną formułą łagodzącą i kojącą podrażnienia, który zapewni Ci błyskawiczny i długotrwały efekt. Wypróbuj RUMIANKOWY KREM DO DEPILACJI MIEJSC WRAŻLIWYCH marki TANITA, a Twoja skóra będzie aksamitnie gładka i miękka w dotyku na długi czas!

Czy depilacja preparatami chemicznymi ma jakieś wady?  

Praktycznie – nie. Może z wyjątkiem specyficznego zapachu, choć producenci robią wszystko, by go ulepszyć, dodając komponenty o przyjemnej nucie zapachowej. Ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to zabieg krótkotrwały – nie jest to w sumie uciążliwe. Sporadycznie mogą wystąpić reakcje alergiczne u osób z dużą wrażliwością skóry na któryś ze składników preparatu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: ShoperFundusze UnijneUE_flag
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium