Depilacja woskiem - zabieg dla odważnych? 0
Depilacja woskiem - zabieg dla odważnych?

Ponieważ z jednej strony należy już do metod wysokoefektywnych, podobnych do zabiegów przeprowadzanych specjalistycznymi urządzeniami, z drugiej zaś daje możliwość samodzielnego wykonania zabiegu, nie angażuje nas czasowo, ani finansowo. Spora grupa wosków przeznaczona jest do wykorzystania jedynie w specjalistycznych gabinetach: woski płynne, gorące, cukrowe. Ale istnieje cały arsenał indywidualnych zestawów do wykonania takiego zabiegu w postaci plastrów woskowych umieszczonych na wygodnych, elastycznych podkładach, który możesz wykonać samodzielnie w domu. Idealnie przylegają do skóry, co zwiększa przyczepność włosków, w konsekwencji i skuteczność. Posiadają zwartą konsystencję, dzięki czemu nie rozpływają się i nie brudzą. Jeśli chcesz samodzielnie, szybko i skutecznie usunąć zbędne owłosienie – depilacja woskiem jest metodą dla Ciebie.

 

Wosk do indywidualnego użytku ułożony jest cienką warstwą pomiędzy dwoma paskami tkaniny, fliseliny lub folii. Najczęściej mamy do wyboru dwa rozmiary plastrów: duże i małe. Duże przeznaczone są do epilowania nóg, ramion, klatki piersiowej. Małymi zaś usuwamy włoski z mniejszych powierzchni: twarzy czy górnej wargi. Decydując się na tę formę epilacji, zapoznaj się z zaleceniami producenta i postępuj zgodnie z podaną instrukcją!

 

Jakie są zalety epilacji woskami?

Największą jej zaletą metod usuwania włosów woskami jest ich skuteczność i stosunkowo mała bolesność. Metoda woskowania skupia wiele rodzajów zabiegów, co czyni go możliwym do stosowania praktycznie przez każdego. Efekt gładkości skóry jest długotrwały – od 4 do 6 tygodni. Niezwykle komfortowe indywidualne formy wosków dają możliwość przeprowadzenia epilacji samodzielnie, z jednakowo dobrym skutkiem, jak w gabinecie specjalistycznym. Po systematycznych zabiegach epilacji woskiem włosy odrastają co raz wolniej i są słabsze.

 

Czy epilacja woskiem jest bolesna?

Jest mniej bolesna, niż inne mechaniczne metody. Wosk perfekcyjnie przylega do włosków (trzyma je u samej podstawy), dzięki czemu łatwiej usuwa się je ze skóry, co minimalizuje poziom dyskomfortu. Powierzchnia wosku przyłożonego do ciała jest spora i przy jednorazowym szarpnięciu „znika” duża ilość włosów.

 

Czy epilacja woskiem jest bezpieczna?

Jest bezpieczna, o ile stan skóry i organizmu jest odpowiedni, a także jeśli wybierzemy odpowiednią formę wosku. W przypadku skóry wrażliwej, z problemami naczyniowymi, poleca się plastry ze specjalnie opracowaną formułą łagodzącą. Występują niekiedy objawy uboczne w postaci zaczerwienienia skóry i zapalenia mieszków włosowych. Ale nie są to reakcje zwyczajowe, ponieważ metoda ta jest higieniczna i powikłania w postaci stanów zapalnych zdarzają się rzadko.

 

Czy istnieją przeciwwskazania odnoszące się do epilacji woskiem?

Popularnych przeciwwskazań jest niewiele. Jednak przy poważnych chorobach, takich jak cukrzyca, łuszczyca, zapalenie żył, żylaki, słaba krzepliwość krwi nie poleca się wykonywania zabiegu woskiem, tak jak zresztą stosowania większości zabiegów epilacyjnych. Wszelkie uszkodzenia skóry, zaawansowana ciąża, stwierdzone uczulenie na wosk, zbyt krótkie włosy na określony czas uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

 

Jak przygotować skórę do położenia wosku?

Jak każda metoda, tak i woskowanie wymaga pewnego przygotowania. Pierwszym krokiem jest wykonanie testu aplikacyjnego, który na przestrzeni 24 godzin pokaże, czy wosk nie spowoduje reakcji uczuleniowej. Określi także stopień odczuwania bólu i wrażliwość naskórka. Testując nakładamy wosk na niewielkie poletko skóry i dalej postępujemy jak podczas samego zabiegu.

 

Pamiętaj!

Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra powinna być czysta, sucha i nie kremowana. Wosku nie należy kłaść w dniu stosowania preparatów złuszczających. Nie można woskować skóry podrażnionej, skaleczonej i z oznakami świeżego opalenia słońcem lub lampami. Na stosowanie dezodorantów, perfumowanych kosmetyków oraz na kąpiel słoneczną należy poczekać co najmniej do następnego dnia.

 

Jak zadbać o skórę po epilacji woskiem?

Skórę należy przede wszystkim oczyścić z ewentualnych pozostałości wosku. W zależności od rodzaju wosku, będziemy zmywać go wodą lub oliwką. Ślady po wosku w plasterkach można usunąć oliwką dołączoną do opakowania lub też zwykłą dziecięcą oliwką. Następnie ciało należy umyć środkiem kąpielowym nie zawierającym mydła i spłukać wodą. Po zastosowaniu wosku skóra zwykle staje się elastyczniejsza i gładsza, ale jeśli zajdzie taka konieczność można nawilżyć ją lekkim, nie tłustym balsamem.

 

Czy epilacja woskiem ma jakieś wady?

Jak w każdym zabiegu epilacji, tak i w czasie usuwania owłosienia woskiem następuje punktowe (miejsca po wyrwanych włosach) naruszenie struktur. Skóra staje się bezbronna wobec ataków z zewnątrz: bakterii, czy promieni UV. Stwarzając jednak skórze odpowiednie i higieniczne warunki, szybko wraca do formy.

 

Czy można opóźnić odrost włosów?

Tak, można. Za pomocą odpowiednich preparatów, które posiadają autentyczną zdolność spowolniania procesu wzrostowego włosów, zwiększają efekt i komfort zabiegów depilacyjnych: łagodzą podrażnienia, zapobiegają wrastaniu włosów, utrwalają efekty depilacyjne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: ShoperFundusze UnijneUE_flag
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium