miraculum-www-baner-1440x900px.jpg

Moje Miraculum

Od 1924 r.MIRACULUM zostało założone w 1924 roku w Krakowie przez lekarza dr. Leona Lustra. Było jedną z pierwszych firm kosmetycznych w Polsce obok takich firm jak Max Factor czy Helena Rubinstein.


                         


Kosmetyki MIRACULUM zostały już docenione na Światowej wystawie w Paryżu w 1931 roku, na której Spółka otrzymała GRAND PRIX za puder do twarzy.

Innowacyjny duch założyciela Miraculum pozwolił mu szybko podbić rynek kosmetyczny – jako pierwszy w Polsce do promocji swych produktów wykorzystał znane i lubiane twarze – ówczesne celebrytki: Zofię Batycką - Miss Polski i Vice Miss Europy z 1930 roku oraz Hankę Ordonówną, największą gwiazdę okresu międzywojennego w Polsce.

Już w okresie międzywojennym oferta MIRACULUM obejmowała m.in.: „wytworny puder egzotyczny dr. Lustra, wolny od wszelkich trujących metali, kryjący idealnie wszelkie niedociągnięcia cery”, olejki Negrita „przeciw zbyt intensywnemu działaniu promieni słonecznych”, krem Ultrasol chroniący przed mrozem i słońcem, nazywany „cudem techniki kosmetycznej”, otrąbki migdałowe – prekursor dzisiejszego peelingu, ołówki do brwi i warg, lakiery i zmywacze do paznokci, a nawet Depilex – preparat do mechanicznego usuwania zbędnego owłosienia. W roku 1955 apetyt na „zagraniczny luksus” zaspokajały luksusowe perfumy w szklanych flakonikach.W 1971 – wprowadzono markę Pani Walewska, jedną z najbardziej znanych polskich marek kosmetycznych. Nazwa marki Pani Walewska pochodzi od nazwiska Marii Walewskiej, polskiej arystokratki żyjącej na przełomie XVIII i XIX wieku, w której zakochał się Napoleon Bonaparte. 
Charakter marki podkreślają wysmakowane, powalające szlachetnym minimalizmem opakowania, które wyróżnia unikatowy kształt, stylizowany na kapelusz Napoleona.
Pionierskie receptury, bogate składy, zaufanie klientów.  Miraculum od początku istnienia stawia na własne, 
oryginalne receptury oraz opakowania. SERIA GENERATION - po raz pierwszy w Polsce zastosowano
w kosmetykach ceramidy, algi, struktury  ciekłych kryształów.F.K. MIRACULUM jako pierwsza 
polska firma kosmetyczna, otrzymuje
certyfikat Cruelty- Free Ruch
Obrońców Zwierząt.