100 lat Miraculum na polskim Rynku Kosmetycznym 0
100 lat Miraculum na polskim Rynku Kosmetycznym

 

Miraculum: Więcej niż piękno

W 2024 roku Miraculum, ikona polskiego rynku kosmetycznego, świętuje 100 lat swojego istnienia.


Od momentu założenia w 1924 roku, Miraculum kieruje się pasją, innowacyjnością i troską o piękno oraz zdrowie skóry. Jubileusz najstarszej polskiej firmy kosmetycznej to wyjątkowa okazja do spojrzenia z dumą w przeszłość, celebracji dotychczasowych osiągnięć oraz nakreślenia inspirujących planów na przyszłość.” – dodaje Sławomir Ziemski Prezes Zarządu Miraculum S.A.

W ramach jubileuszowych obchodów, Miraculum został głównym patronem wyjątkowego projektu muzycznego "Czułe Struny". Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. 29 i 30 kwietnia 2024 roku Natalia Kukulska wystąpi przed publicznością (TEATR WIELKI – OPERA NARODOWA – Warszawa, sala NOSPR – Katowice) w swoim „projekcie życia” – jak określa “Czułe struny”.

Unikalność Spółki Miraculum nie tylko tkwi w doskonałych kosmetykach, lecz także w wyjątkowych inicjatywach, które wyznaczają kierunek na przyszłość.

Miraculum jest jedyną firmą na świecie, która w oparciu o umowę z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, uzyskała wyłączną licencję użycia nazwiska Fryderyka Chopina w kosmetykach. Marka od samego początku istnienia  jest nieodłącznym elementem polskiej kultury muzycznej, reprezentując pasję, zaangażowanie i piękno, które nierozerwalnie są związane z twórczością Fryderyka Chopina. W ramach tej relacji, Spółka Miraculum jest dumna z faktu, że jest częścią tak wyjątkowych wydarzeń jak Międzynarodowe Konkursy Chopinowskie, festiwale Chopin i Jego Europa czy Szalone Dni Muzyki.

Pasja i Zaangażowanie – Klucz do Sukcesu

Miraculum po łacinie oznacza „cud” - nieprzypadkowo pod takim szyldem Leon Luster zarejestrował przedsiębiorstwo, które miało produkować „najcudowniejsze” kosmetyki w Polsce. Dzięki niestrudzonym badaniom i niezłomnej miłości do piękna założyciela Miraculum, tworzone przez Niego preparaty trwale podbiły serca kobiet.

Firma przetrwała burzliwe czasy wojenne, transformacje polityczne i zmiany właścicielskie. Dzisiaj Miraculum to symbol pasji i zaangażowania, które są fundamentem marki, przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Pionierskie Działania i Innowacje

Miraculum zawsze był prekursorem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie kosmetyki, od początku istnienia stawia na własne, oryginalne receptury oraz opakowania, opracowywane zgodnie z najnowszymi trendami światowymi. Już w 1931 roku firma zdobyła złoty medal na Międzynarodowej wystawie w Paryżu za puder kosmetyczny, co zapoczątkowało jej europejską sławę.

To dr Leon Luster jako pierwszy w kraju do promocji swych wyrobów wykorzystał znane i lubiane twarzy - ówczesne celebrytki: gwiazdę estrady Hankę Ordonówną oraz Zofię Batycką - Miss Polonię z 1930 r. Tak powstała szeroka gama produktów o pionierskich recepturach, które przenoszą pielęgnację skóry na nowy, wyższy poziom. To dr Luster jako pierwszy wprowadził do kosmetologii pojęcia zróżnicowania cery na suchą, tłustą, normalną i dojrzałą, a jego firma była prekursorem w dziedzinie innowacyjnych preparatów kosmetycznych, m.in. olejków chroniących przed promieniowaniem słonecznym (Ultrasol), kremów ochronnych, płynów przeciw poceniu (Dorado), a także preparatów do depilacji (Depilex).

Pierwszy polski szampon w płynie Finezja też zawdzięczamy naukowcom Miraculum. Podobnie jak spopularyzowanie stosowania ceramidów, alg oraz kwasów owocowych w kremach pielęgnacyjnych. Laboratorium, idąc za ogólnoświatowymi trendami, wprowadziło bezpieczną i skuteczną alternatywę Botoxu -  Bioxilift® (już w 6 miesięcy po globalnej premierze), a także doskonały składnik liftingujący Liftiline®. Cudowne Kosmetyki Miraculum odpowiadają na najskrytsze marzenia kobiet w każdym wieku, troszcząc się o zdrowie i piękno skóry.

Miraculum dziś i jutro

Dziś Miraculum, to kreator polskiego rynku kosmetycznego, który konsekwentnie buduje swą mocną pozycję, przy zachowaniu szacunku do swej historii i tradycji oraz w trosce o zadowolenie klientów. Obecnie Miraculum skupia w swoim portfolio 11 marek, w tym ponadczasowe brandy takie jak Pani Walewska, Być Może, Prastara, Wars oraz Lider.

Firma oferuje ponad 700 produktów w kategoriach pielęgnacji twarzy, ciała, perfumerii damskej i męskiej, depilacji oraz preparatów do makijażu. Na tle konkurencji Spółka wyróżnia się niekonwencjonalnym modelem działania polegającym na outsourcingu produkcji, co umożliwia koncentrację na opracowywaniu kompleksowych koncepcji produktowych oraz działań promocyjnych.

Wartości, na których budowana jest marka

Miraculum od zawsze kieruje się niezmiennymi wartościami, takimi jak bezpieczeństwo, wysoka jakość, innowacyjność, skuteczność oraz odpowiedzialność społeczna. Firma troszczy się o zadowolenie klientów, współpracując z renomowanymi laboratoriami, instytucjami naukowymi i specjalistami,
aby dostarczać bezpieczne produkty najwyższej jakości.

Najważniejsze wartości, którymi kieruje się Miraculum są niezmienne od początku jej istnienia: bezpieczeństwo i wysoka jakość, najwyższe technologie, innowacyjność, skuteczność, odpowiedzialność społeczna. Troska o zadowolenie Klientów i dostarczanie im bezpiecznych produktów najwyższej jakości oto cele, które firma stawia sobie na pierwszym miejscu. Dlatego przy tworzeniu nowych wyrobów ściśle współpracujemy z renomowanymi laboratoriami i instytucjami naukowymi oraz specjalistami z zakresu biologii, kosmetologii oraz dermatologii.

Dla bezpieczeństwa konsumentów nasze wyroby podlegają badaniom aplikacyjnym oraz dermatologicznym przeprowadzanym przez wyspecjalizowane i niezależne instytucje. Profesjonalizm rozumiemy przede wszystkim jako dialog z konsumentem - ciągłe monitorowanie jego potrzeb w zakresie produktu, jego ceny, funkcjonalności czy też wartości dodatkowych.

Posiłkujemy się opinią zewnętrznych doradców oraz wynikami badań rynku, prowadzonych przez instytuty badawcze, takie jak AC Nielsen Polska.  Profesjonalizm to także dbałość o niezmienną jakość naszych produktów. Wszelkie cele i przedsięwzięcia są wyznaczone i prowadzone w zgodzie z otaczającym środowiskiem naturalnym i poszanowaniem jego praw.

Plan na Przyszłość

Celem Miraculum jest odbudowanie wiodącej pozycji na polskim rynku kosmetycznym, jako firma skupiająca dobre, polskie marki i oferująca komplementarną gamę produktów. Miraculum świętuje 100 lat piękna i pielęgnacji i z dumą spogląda w przyszłość, gotowa na kolejne lata tworzenia kosmetycznych cudów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: ShoperFundusze UnijneUE_flag
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium